czwartek, 9 marca 2017

Jak z sukcesem ustawiać dekoracje na komodach i konsolach - trzy sposobyKto z Nas nie zastanawiał się jak ustawić dekoracje na komodzie czy konsoli. Pamiętacie ile razy przestawialiście poszczególne elementy? Jesteście zadowoleni z efektu,czy może to wyzwanie jest jeszcze przed Wami?

Czy oglądając zagraniczne realizacje nie możecie się nadziwić, że im tak ładnie to wychodzi? Zdradzę Wam sekret, nie kryją się za tym jakieś niesamowite zdolności i zmysł estetyczny (no może czasami), najczęściej jednak powodem takiej ładnej aranżacji jest znajomość jednego z trzech sposobów na idealną kompozycję, które chcę Wam pokazać. Te trzy sposoby spowodują, że każda kompozycja, którą stworzycie będzie się podobać.

O czym należy pamiętać podczas dekorowania takich miejsc jak konsola i komoda?

Zasada numer jeden to umiar, czyli "mniej znaczy więcej" uwierzcie mi, że lepiej będą wyglądać trzy, ładne przedmioty niż dwadzieścia nijakich (to częsty błąd w naszych domach - ustawiamy wiele słabej jakości przedmiotów jakbyśmy bali się zostawić choć jedno miejsce wolne).

Zasada numer dwa to jakość, dobrej jakości dekoracje, wyjątkowe pamiątki z podróży, kwiaty i ładna lampa stołowa zawsze stworzą ciekawą kompozycję, dlatego warto zainwestować w dodatki, bo to one będą codziennie cieszyć nasze oko i oczy naszych gości.

1. KOMPOZYCJA SYMETRYCZNAPrzykłady kompozycji symetrycznej

2. KOMPOZYCJA JEDNOSTRONNA


Przykłady kompozycji jednostronnej

3. KOMPOZYCJA DWUSTRONNA, NIESYMETRYCZNA


Przykłady kompozycji dwustronnej, niesymetrycznej
Żródło zdjęć tutaj


Mam nadzieję, że ten wpis będzie dla Was pomocny przy następnym ustawianiu domowych dekoracji.

Pozdrawiam, 

Kasia 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz