środa, 5 listopada 2014

Złota bateria - na tak

Czy wiedzieliście, że baterie na początku są złote? Kompletnie o tym nie myślałam, ale w zeszłym tygodniu podczas wizyty w fabryce armatury Hansgrohe zobaczyłam proces produkcji (więcej szczegółów w następnym poście). Dopiero na samym końcu już po wyszlifowaniu złote baterie poddawane są odpowiedniej kąpieli, która daje im ostateczny kolor, najczęściej chrom, ale również wiele innych. Zachwyciła mnie ta ilość złota w prostych formach, bo ja skrycie (no teraz już nie) i od dłuższego czasu myślę o złotej baterii i czekam na odpowiedni projekt. Bardzo mi się podoba połączenie ponadczasowych, prostych przestrzeni ze złotem, efekt jest naprawdę cudowny, kto chętny?

Did you know that taps at the beginning of production are gold? I completely haven’t thought about it, but last week during a visit to the Hansgrohe factory I saw the production process (I will put more details in the next post). Only at the very end after grinding the gold taps are subjected to proper bath, which gives them the final color, usually chrome, but also many others. I loved the amount of gold in simple forms, because I secretly (well, not anymore), and for a long time, think of the gold tap and wait for the right project. I really like the mix of modern, simple space with gold, the effect is really wonderful, don’t you think?Bateria Evo, Swoon

Bateria Axor Starck Organic, producent Hansgrohe

Bateria projektu Matteo Thun/Antonio Rodriguez dla Zucchetti

Bateria Edge, Watermark Design Studio
Bateria Purist, producent Kohler

Bateria prysznicowa, producent Vola


  Bateria Venezia, producent Fantini

4 komentarze:

 1. W zasadzie nigdy sie nawet nie zastanawiałam nad złotą baterią, chrom był taką podstawą, ale po inspiracjach dostrzegam w niej duży potencjał i klasę jaką dodaje we wnętrzu :)
  Pozdrawiam
  Idea by Mag.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasami wystarczy, że zobaczymy jakieś rozwiązanie i samo pojęcie "złota bateria" na zawsze zmieni znaczenie :-)

   Usuń
 2. Przepiękne inspiracje! Kiedyś oglądałam jakiś program na Domo i tam właśnie po raz pierwszy zobaczyłam, w jaki sposób wydobywa się kolor z baterii. Swoją drogą, dziś wróciłam z Malagi - trafiłam zupełnym przypadkiem do sklepu wnętrzarskiego (ku nieszczęściu mojego męża) i tam też panują kolory złote i miedziane :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kasiu, dziękuję. Pocieszyłaś mnie złotem w Hiszpanii :-) zazdroszczę wakacji. Ostatni raz byłam w Maladze 16 lat temu - o zgrozo !!!!

  OdpowiedzUsuń