poniedziałek, 17 listopada 2014

Czarna cegła


Praca nad nowym projektem zachęciła mnie do chwilowej refleksji......kiedy wiem, że już wiem? To tak jak z ceglaną ścianą. Od początku wiedzieliśmy, że taka będzie i ja i właściciele, oglądaliśmy różne opcje i tak z czasem, oni jeszcze nie, a ja już zrozumiałam, że dla nich najlepsza będzie w kolorze czarnym i nie dlatego, że mają czarne charaktery, wręcz przeciwnie, ale dlatego, że nic jak czarny nie odda głębi ich osobowości. Miała być ceglasta, a będzie czarna, co wy na to?

Working on a new project encouraged me to momentary reflection ...... when I know that I know? It's like with this brick wall. From the beginning we knew that there will be a brick wall and I and the owners, we watched the various options, and over time I've realized that for them the best will be in black and not because they are villains, but quite the opposite. I have realized that nothing like black will give the depth of their personality. So from clay wall , we got to black , what do you think ?Żródło: tutaj

20 komentarzy:

 1. Dla mnie w cegle najpiękniejszy jest jej kolor i faktura - przenikające się pomarańczowo-czerwone odcienie, chropowatość, matowość. Malowanie jej zabiera jej największy atuty...A czarna no kurczę, bardzo mi się nie podoba, wygląda jak jakiś klinkier... :) a już najgorzej w lekkim połysku, brrr ;) a p.s. a ja właśnie się zastanawiam nad cegłą u siebie. Na początku byłam pewna, że będę ją mieć w kuchni lub salonie. Teraz ją wyprosiłam do sypialni ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasia, cegła w sypialni to świetny pomysł, do tego dochodzą jeszcze wszystkie inne aspekty mieszkania, a u Ciebie baza idealna. Mi czarna kojarzy się z głębią, w sumie można pomalować ścianę na czarno, ale wtedy efekt nie będzie ten sam. Faktura cegły idealnie "ożywia" płaszczyznę i chyba bardziej o taki efekt chodzi.

   Usuń
 2. Piękne inspiracje ! Jestem na TAK ! marzy mi się taka w sypialni w połączeniu ze złotymi dodatkami :) niestety moje obecne wnętrze jest trochę za małe na taki kolor ściany :)
  Pozdrawiam M

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czarny ze złotymi dodatkami to wspaniały duet. Mam nadzieję, że taki będzie mój gwiazdkowy prezent

   Usuń
 3. Czarna ceglana/ klinkierowa ściana może pełnić funkcję akumulatora ciepła jeśli znajduje się na wprost południowego okna, oddalonego o 3-5 m - w naszym klimacie to bezcenne. Trzeba pamiętać by cegła była matowa, najlepiej lepiona na grubej ścianie nośnej. Sorry za poza designerskie podejście ;). Pozdrawiam Ewa

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewa, bardzo dziękuję, za te informacje. Cegła będzie lepiona na grubej ścianie nośnej :-) Poza designerskie podejście zawsze mile widziane, pozdrawiam,

   Usuń
  2. W grudniu słońce pada zazwyczaj do wysokości 120-140 cm na "dobrze ustawioną" ścianę. Można zastosować czarną boazerię ceramiczną do tej wysokości, jeśli ktoś się boi efektu czarnej ściany a chciałby z akumulacji skorzystać. Pozdrawiam. Ewa

   Usuń
 4. Aranżacje piękne! Choć właśnie odkryłam u siebie naturalną cegłę, to czarna też mi się podoba. Taka jedna czarna ściana nada charakteru ;-))
  Zapraszam do siebie na candy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Agnieszka, dziękuję za zaproszenie. Czarny naprawdę może dodać charakteru...........

   Usuń
 5. Cudna ta cegła, i do mojego ukochanego industrialnego stylu teź pięknie pasuje. Świetny pomysł. Oby jak najwięcej odważnych klientów, którzy nie ulegają stereotypom, błędnym zresztą, że ciemny kolor pomniejsza wnętrze.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pasuje i to bardzo!!!! Jesteśmy coraz bardziej otwarci na mniej popularne w Polsce rozwiązania. Bardzo mnie to cieszy. A co do stereotypów, to trzeba z nimi walczyć.

   Usuń
 6. Bardzo ciekawe rozwiązanie. Nietypowe. I podoba się nawet mi, kochającej mocne kolory!

  OdpowiedzUsuń
 7. Super! Rewelacyjnie mieć takich klientów, którzy nie boją się niestandardowych rozwiązań! Czekam z niecierpliwością na efekt! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pokażę, obiecuję. Sama jestem ciekawa efektu końcowego.

   Usuń
 8. Myślę, że jeśli chodzi o malowanie cegły, to popularniejszym rozwiązaniem jest z pewnością pomalowanie jej na kolor biały. Ja osobiście najbardziej wolę ją w naturalnym kolorze, tak też będzie u nas - stara, poniemiecka, rozbiórkowa. Przyznam jednak, że gdybym miała pomalować swoją cegłę (dajmy na to, że mi się znudziła), to jednak wybrałabym kolor czarny! Czarny jest magiczny, teatralny, tajemniczy...a jak widzę te złote dodatki na czarnym tle, to już jestem kupiona :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też najbardziej lubię tę prawdziwą, starą, na której widać miniony czas, ale tutaj dysponujemy trochę mniejszym budżetem, dlatego najlepsze rozwiązanie to płytka gipsowa pomalowana, w tym przypadku na czarno.

   Usuń