środa, 1 czerwca 2016

Wanna wolnostojąca, czy i dlaczego?

Dzisiaj obalam "mity", ale o tym za chwilę. Bardzo lubię wanny wolnostojące, nie tylko ze względu na bardzo estetyczną formę, ale również ze względu na wiele zalet, które posiadają. Dlaczego tak rzadko jednak można je oglądać w polskich łazienkach? Myślicie, że stoi za tym czynnik finansowy?

Zdjęcie z mojej realizacji z wolnostojącą wanną. 
Nad wanną na całej długości półka na kosmetyki do kąpieli


 Jeszcze nie dawno ten produkt był dostępny dla wąskiej grupy klientów głównie przez cenę, ale ostatnie lata to prawdziwa rewolucja - jest kilku świetnych polskich producentów, którzy specjalizują się w produkcji takich wanien. Dzisiaj to produkt często dostępny od ręki i dostępny cenowo. Więc jeśli nie cena to co? I tu was zaskoczę, stereotyp. Często słyszę, że takie wanny nadają się do dużych przestrzeni, że się z nich bardziej chlapie i, że sprzątanie wokół jest uciążliwe - nic bardziej mylnego. Ze względu na różnorodność form i linii wizualnie i gabarytowo zajmują mniej miejsca niż wanna do zabudowy. Wewnętrzne wyprofilowanie powoduje, że są bardziej pojemne (ilość wody) i często pomimo mniejszych wymiarów równie wygodne w kąpieli. Nie muszą stać na środku. Można je umieszczać we wnękach, co nie wpływa na wygodę, a często tworzy ładną kompozycję. Owalny kształt pozwala na dodatkową przestrzeń, którą można wykorzystać na postawienie stolika na kosmetyki, czy dekorację. Sprzątanie wokół wanny nie jest problemem, wystarczy mop, a chlapie się z nich tyle samo co z wanien zabudowanych. Co więcej, jeśli chcemy postawić wannę jednym bokiem przy ścianie, można zastosować wtedy normalną baterię wannową, tak jak na pierwszym zdjęciu z moją realizacją.

Wanny we wnękach.
Pomimo niedużej przestrzeni i bliskiej odległości do trzech ścian, 
wanny wolnostojące wyglądają we wnękach atrakcyjnie i proporcjonalnieRozwiązanie, które często widzę za granicą, prysznic z wanną, czyli dwa w jednym,

lub, taki wariant ustawieniaKilka sposobów na kosmetyki, czyli półki, wnęki i zabudowy
Przykłady z różnym tłem w tle

To jak, przekonałam Was choć trochę do wolnostojącej wanny? Już niedługo moje wybory najciekawszych wanien produkowanych w Polsce.

Pozdrawiam,

Kasia 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz