czwartek, 16 października 2014

Meetblogin 2014 - Łódź Design Festiwal

To był fantastyczny weekend. Byłam uczestnikiem drugiego zjazdu polskich blogerów wnętrzarskich podczas Łódź Design Festiwal 2014. Festiwal jeszcze trwa, warto tam pojechać (gorąco polecam!!!! bo to moim zdaniem najciekawsza impreza designerska w Polsce).

Przede wszystkim chciałabym podziękować Uli Michalak z Interiors Design Blog, organizatorce i pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia: Ula, to były rewelacyjne warsztaty, świetnie zorganizowane i dla mnie bardzo inspirujące. Wiedzę, którą tam zdobyłam na pewno wykorzystam nie tylko w blogowaniu, ale również w pracy projektanta wnętrz, zacznijmy więc od początku.

Troszkę się spóźniłam (zresztą nie tylko ja.........)
Marta z Lost in Time, Dagmara z For Elements i ja

Na spotkaniu "Materials we love" poznaliśmy szczegóły kooperacji firm Pfeiderer (producent płyt meblowych, laminatów i płyt budowlanych) i firmy Interprint (wiodąca na świecie drukarnia papieru dekoracyjnego) ze znanymi polskimi designerami Oskarem Ziętą i Piotrem Kuchcieńskim - o wynikach tej współpracy napiszę w oddzielnym poście. A tak było na spotkaniu:Później były warsztaty z budowania Moodboardów na bazie najnowszej kolekcji producenta płytek Paradyż. Lubię taką interakcję. Zostałyśmy podzielone na trzy-osobowe grupy. Zadanie było takie samo dla wszystkich: na podstawie najnowszej kolekcji  płytek przygotować kolaż nastrojowo-emocjonalny wybranego przez nas pomieszczenia dla 32 letniej tancerki, która lubi podróże i książki. Fantastyczne było to, że z dziesięciu wykonanych prac, każda była inna, wyjątkowa i przemyślana. Otworzyło mi to po raz kolejny oczy na fakt, że każdy jest jedyny w swoim rodzaju i że warto rozejrzeć się dookoła, bo można się dzięki temu wiele nauczyć. Dziękuję!!!


Zespół Paradyż


Kolekcja, która już niebawem ukaże się w sprzedaży
Moodboard wykonany przez mój team: dwie Kasie i Ulę

Na zdjęciu Agnieszka, Lu i Marta, autorki wybranej pracy 

Brawo dziewczyny!

Popołudnie spędziliśmy w siedzibie Kopp (jeśli szukacie najlepszej i najładniejszej podłogi drewnianej, to to jest miejsce, które koniecznie musicie odwiedzić), gdzie czekał na nas poczęstunek - jedzenie było rewelacyjne i było wstępem do dalszych atrakcji.  Kolejnym punktem był udział w prezentacji włoskiej firmy HD Surfance, która produkuje łatwe do użycia powłoki cementowo-polimerowe. Szczegóły opiszę w następnym poście, bo naprawdę warto poznać ich produkty.Wieczorem odbyła się Gala Blog Design Roku 2014, zorganizowana przez Sobotni wieczór zakończył się galą wręczenia nagród Blog Design Roku 2014. Gratuluję wszystkim laureatkom.Na zdjęciu laureaci i organizatorzy

Niedzielny poranek zaczęłyśmy od wykładu o marketingu blogu w mediach społecznościowych. Katarzyna Zadworny Social Media Director w firmie K2 Media z ramienia Fundacji Piękna Polska odpowiadała na nasze pytania i dzieliła się swoją wiedzą. Dała nam wiele cennych uwag, dzięki którym możemy docierać do jeszcze większej rzeszy odbiorców naszego bloga. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś uda mi się wziąć udział w spotkaniach prowadzonych przez nią.
Największe wewnętrzne wrażenie zrobił na mnie wykład zorganizowany przez firmę Roca w restauracji Spółdzielnia w Off-Piotrkowska. Temat był super ważny ,a prezentacja dotyczyła faktów związanych ze zużyciem wody. Myślałam, że w Polsce nie mamy tego problemu, a okazało się, że nasze zasoby wody maleją w zastraszającym tempie. To niesamowite, ale od powrotu, dużo bardziej kontroluję nasze domowe używanie wody, naprawdę.
Na końcu było najlepsze, jak wisienka na torcie, czyli wykład Dagmary Jakubczak z bloga For Elements, w którym niestety nie uczestniczyłam, ale jestem pewna, że było super ciekawie.
I wiecie co, może design nie zbawi świata, ale na pewno może go zmienić...........
 na lepsze.


 Bez pomocy poniższych firm to spotkanie nie byłoby możliwe. 
Dziękuję serdecznie, za możliwość udziału w tak wyjątkowym przedsięwzięciu.


Za udostępnienie wszystkich zdjęć serdecznie dziękuję Karolinie Grabowskiej 
    

11 komentarzy:

 1. Kasia! No wejście należało do Was to fakt :D ale to wszystko dzięki odpowiedniemu wstępowi jaki zapewniła w tym temacie Ula ;) Fajnie było Cie poznać choć niewiele udało się pogadać, ale mam nadzieję, że zobaczymy się jeszcze nie raz ;) PS też żałuję, że nie poszłam już na wykład Dagmary, nawet na Roca nie byłam, ale tak to jest jak się chce pogodzić i swoje potrzeby i potrzby rodziny, która była tam ze mną ;) Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iza, miałam dokładnie taki sam dylemat. Ja też żałuję, że nie udało nam się bardziej zintegrować – fizycznie nie było na to czasu, jestem pewna, że jeszcze wszystko przed nami. Serdecznie pozdrawiam

   Usuń
 2. Bardzo fajnie wygląda nowa kolekcja Paradyż!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasia, bardzo fajnie. Super było Cię zobaczyć, mam nadzieję, że wkrótce się spotkamy, tutaj na miejscu i spędzimy wspólnie czas w towarzystwie Tadeusza :-)

   Usuń
 3. Oj...aż żałuję, że nie mogłam uczestniczyć w spotkaniu, ale nie mogłam brać na siebie zobowiązania i blokować miejsce komuś innemu. Siła wyższa niestety... Jednak wpadłam do Łodzi na chwilkę (tak aby wrócić na mecz Polska- Niemcy), obejrzałam wystawy w tempie rekordowym. Myślę jednak Kasiu, że się jeszcze kiedyś poznamy. Takie mam przeczucie, a ta relacja Twoja bardzo fajna. Pozdrawiam Cię serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Iza, to dobrze, bo ja też mam przeczucie i było mi szkoda, że nie było Ciebie na liście. Tymczasem czytam twojego bloga :-) i cieszę się, że fajna relacja

   Usuń
 4. Kasiu, dziękuję za kolejne miłe spotkanie :) mam nadzieję, że wkrótce znowu będziemy miały okazję się zobaczyć i może będzie trochę więcej czasu na pogaduchy.
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też, bardzo to było intensywne i nie starczyło czasu na więcej, ale mam nadzieję, że jeszcze będzie wiele okazji. Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
 5. Kasia, od dwóch dni siedzę nad wpisem, tyle się wydarzyło (także pozaprogramowo), tyle jest do opowiedzenia i tyle do pokazania... To był fantastyczny czas i bardzo Ci dziękuję, że brałaś w tym CZYNNY udział! Już się nie mogę doczekać powtórki z rozrywki. A co do wykładu... Ja Ci to wszystko powtórzę już niedługo, z bonusami :)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie chciałam Cię o to prosić, poza tym mam pewien pomysł......ale o tym osobiście, a co do weekendu, to ja Ci dziekuję za taką dawkę humoru, śmiech i pozytywnych wibracji że Benny Hill by się nie powstydził...........

   Usuń
  2. Kasia, jestem zwarta i gotowa! Dla Ciebie - wszystko :)

   Usuń