czwartek, 30 stycznia 2014

Trendy we wnętrzach 2014 - część 1, granat

Skończyły się podsumowania i przyszła kolej na prognozowanie, polecam obszerny post o trendach na blogu www.fotobloo.blogspot.com - wnętrzarskie blogerki bardzo trafnie pokazały co będzie modne. Ja stawiam na pięć trendów, a pierwszy z nich to grant we wnętrzach, a zwłaszcza na ścianach, pewnie po granacie będzie czarny, ale po kolei. Nasza (polska) odwaga do kolorów kończy się na pomarańczowym, bordowym ostatnio na szarym bo modny, a mocniejsze kolory (najczęściej jako brąz czy fiolet) pojawiają się tylko i wyłącznie jako jedna zaakcentowana ściana (rozwiązanie, którego naprawdę nie lubię stosować, chyba, że ściana nie jest w jednej płaszczyźnie). Odwaga w ubiorze ma się u Nas dużo lepiej niż w wykańczaniu wnętrz. Dlaczego tutaj nie uczymy się od najlepszych, nie podglądamy światowych realizacji, zagranicznej prasy, czy projektantów z listy najlepszych 100 AD? Ale wiadomo człowiek uczy się na błędach, więc ja zachęcam do ryzyka, czyli do grantu/niebieskiego na ścianach. Na początek trzy propozycje z mojej ulubionej marki BM. Kto się odważy?

Benjamin Moore deep royal 2061-10


Przykład koloru Deep Royal na ścianie

Benjamin Moore hale navy HC-154

Przykład koloru Hale Navy na ścianie

Benjamin Moore van deusen blue HC-156


 Przykład koloru Van Deusen Blue na ścianie


6 komentarzy:

 1. I love these colors! Dramatic and cozy, i think we have enough sun in Israel to have dark colors indoors..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. And these are "cooling shades" so they are great for hot places too.

   Usuń
 2. Kasia dokładnie tak. Właśnie napisałaś posta o tym co u mnie wciąż w przygotowaniu:) Dokładnie też mam wrażenie że granat jest "nieodwracalny". I bardzo się cieszę bo jest piękny!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To mnie bardzo zaciekawiłaś, czekam więc niecierpliwie

   Usuń
 3. Piękne kolory:) Takie głębokie i nostalgiczne... lubię:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Mario, też myślę, że piękne, jest niewiele kolorów do których pasuje każdy inny kolor, a zwłaszcza te najtrudniejsze, a do granatu tak

   Usuń